<style>.lazy{display:none}</style>
Halk Eğitim Merkezi Sitesine Hoşgeldiniz, 20 Nisan 2024
Anasayfa » Halk Eğitim Kursları » Halk Eğitim Merkezi Kursları Bölümleri

Halk Eğitim Merkezi Kursları Bölümleri

Halk Eğitim Merkezi Kursları Bölümleri

Halk Eğitim Merkezi Kursları, Halk Eğitim Merkezinde Hangi Kurslar Var, Halk Eğitim Merkezleri Kurs Bölümleri, Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır, Kurslara Kayıt Koşulları Nelerdir.

Halk Eğitim Merkezlerinde Hangi Kurslar Var. Halk Eğitim Merkezlerinde 75 Alanda Toplam 3.776 Adet Kurs Programı Bulunmaktadır.

Kurslar Nasıl Açılır
Açılacak Kurslar Halktan Gelen Taleplere, Halk Eğitim Merkezleri Tarafından Yapılan Alan Taramalarına Göre Belirlenir.
Bir Kursun Açılması İçin En Az 12 Kişilik Kursiyer Sayısına Ulaşılmalı, Kurs İçin Usta Öğretici Temin Edilmiş Olmalı Ve Kurs İçin Uygun Sınıf Bulunmuş Olmalıdır.
Okuma Yazma Kursları, Özel Eğitime İhtiyacı Olan Bireyler İle Ailelerine Yönelik Açılan Kurslar, Unutulmaya Yüz Tutmuş Geleneksel Sanatlara Yönelik Açılan Kurslar, Koruma Altındakiler İle Sokakta Yaşayanlara Yönelik Açılan Kurslar, Hastanelerde Yatanlara, Kadın Konuk Evlerindekilere, Tedavi Altında Olan Madde Bağımlılarına Ve Tutuklu Ve Hükümlülere Yönelik Açılan Kurslarda 12 Kişilik Kursiyer Sayısı Aranmaz.

Halk Eğitim Kursları Kayıtları Nasıl Yapılır? Okumak İçin Tıklayın.

Kurslarda Yaş Sınırı
Mesleki Ve Teknik Kurslar İçin 13 Yaşının Dolduranlar, Genel Kurs Programlarında İse Kursun Özelliklerine Göre Kursiyer Yaş Sınırı Değişmektedir. 6 Yaş Ve Üzeri İçin Kurslar (Müzik, Resim, Spor) Açılabilmektedir. Kursiyerlerin Çocuklarına Yönelik 37-72 Ay Oyun Odası Kursu Açılabilmektedir.
18 Yaşından Küçükler Kurslara Veli Onayı İle Kayıt Olunabilir.

Kurslarda Devam Durumu
Tüm Açılan Kurs Programlarında Devam Zorunludur. Kursun Eğitim Süresinin 5/1’inden Fazla Devamsızlık Yapanlar Sertifika Alamaz.

Kurs Başvuruları
Kurslara Halk Eğitim Merkezlerinden Yada E-Yaygın Sisteminden E-Devlet Şifresi İle Giriş Yaparak Kayıt Olunabilir.


Kurs Alanları

Adalet (Uzaktan Eğitim Kursları İle Toplam 4 Kurs)
Sandık Kurulu Görevlilerinin Eğitimi 8 Saat
Yedieminlik 176 Saat

Ahşap Teknolojisi (Toplam 42 Adet Kurs Programı)
Ahşap CNC Makine Operatörü 736 Saat
Ahşap Oymacısı 576 Saat
Ahşap Şekillendirmeci 412 Saat
Bilgisayar Destekli Mobilya Tasarımcısı 320 Saat

Aile Okulu (Toplam 25 Adet Kurs)
Afet Ve Acil Durum Farkındalık Eğitimi 8 Saat
Aile Okulu (Veliler İçin) 44 Saat
Ailede İlk Yardım 12 Saat

Aile Ve Tüketici Bilimleri (Toplam 33 Kurs Programı)
Ev Hizmetleri 296 Saat
Ev Ve Kurum Temizliği 233 Saat
Grup İletişimi 16 Saat

Ayakkabı Ve Saraciye Teknolojisi (Toplam 25 Kurs Programı)
Ayakkabı El Montajcısı 248 Saat
Saraciye Kesimcisi 488 Saat
Sayacı 512 Saat

Bahçecilik (Toplam 163 Adet Kurs Programı)
Maranta Yetiştiriciliği 120 Saat
Meyve Ağaçlarında Budama 48 Saat
Örtü Altı Domates Yetiştiriciliği 360 Saat
Süs Ağaçları Yetiştiriciliği 144 Saat
Temel Kesme Çiçek Yetiştiriciliği 64 Saat
Zeytin Yetiştiriciliği 148 Saat
Açık Tohumlu Bitkilerin Yetiştiriciliği 176 Saat
Antep Fıstığı Yetiştiriciliği 176 Saat
Bahçe Bakımı 266 Saat
Bahçe Bakımı Ve Peyzaj Geliştirme Ve Uyum Eğitimi 444 Saat
Bahçıvan 784 Saat
Fındık Yetiştiriciliği 148 Saat
Kesme Çiçek Yetiştiricisi 2112 Saat
Kivi Yetiştiriciliği 176 Saat

Bilişim Teknolojileri (Toplam 122 Adet Kurs Programı)
Temel Robotik Ve Kodlama 46 Saat
Veritabanı 176 Saat
Web Tabanlı İçerik Yönetim Sistemleri 92 Saat
Web Tasarım 452 Saat
Web Uygulamaları Geliştirme 180 Saat
WORDPRESS Tema Tasarımı Ve Program Geliştirme Ve Uyum Eğitimi 52 Saat
Yapay Zekâyla Bilgilerin Modellenmesi 14 Saat
Yapay Zekâyla Problem Çözümleme 16 Saat
3D Yazıcı Operatörlüğü 32 Saat
After Effects İle Multimedya Uygulamaları Geliştirme Ve Uyum Eğitimi 72 Saat
Ağ Temelleri 248 Saat
Android İle Mobil Programlama 392 Saat
Animasyon Hazırlama 176 Saat
Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) 163 Saat
Bilgisayar Programlama Teknikleri 180 Saat
Bilgisayar Sistem Bakım Onarım 158 Saat
Bilişim Teknolojileri Donanım 180 Saat
BOOTSTRAP İle (RESPONSIVE) Duyarlı WEB Tasarımı Geliştirme Ve Uyum Eğitimi 48 Saat
C++ Programlama Geliştirme Ve Uyum Eğitimi 64 Saat
Cinema 4d İle Nesne Modelleme Ve Animasyon Hazırlama Geliştirme Ve Uyum Eğitimi 56 Saat
Dinamik İnternet Programcılığı – PHP Geliştirme Ve Uyum Eğitimi 80 Saat
E-Posta Sunucu 128 Saat
Flutter İle Android Ve Ios Mobil Programlama 226 Saat
Görsel Programlama 248 Saat
Görüntü İşleme 8 Saat
Grafik Ve Animasyon 288 Saat
Grafik Ve Animasyon Tabanlı Web Sayfası Hazırlama 288 Saat
İleri Excel Geliştirme Ve Uyum Eğitimi 56 Saat
İnternet Programcılığı 144 Saat
İos İle Mobil Programlama 104 Saat
İşletim Sistemleri (Açık Kaynak) 80 Saat
Kurumsal Java Uygulamaları Geliştirme Ve Uyum Eğitimi 65 Saat
Laravel İle Web Programlama Geliştirme Ve Uyum Eğitimi 74 Saat
LINUX İşletim Sistemi Yönetimi Geliştirme Ve Uyum Eğitimi 56 Saat
Mikrodenetleyici Programcısı 440 Saat
Ms Project Geliştirme Ve Uyum Eğitimi 40 Saat
Nesne Tabanlı Programlama 440 Saat
Ofis Programları Kullanımı 72 Saat
Optik Karakter Tanıma 12 Saat
Ses İşleme 14 Saat
Siber Tehdit İstihbaratı (Cyber Threat Intelligence)
Sistem Yönetimi 584 Saat
SPSS İle Veri Analizi Geliştirme Ve Uyum Eğitimi 81 Saat
Sunucu İşletim Sistemi 288 Saat

Biyomedikal Cihaz Teknolojileri (Toplam 1 Adet Kurs Programı)
Biyomedikal Teknik Servis Destek Elemanı 516 Saat

Büro Yönetimi Ve Sekreterlik (30 Adet Kurs Programı)
Bilgisayarda Hızlı Klâvye Kullanımı 72 Saat
Danışma Görevlisi 177 Saat
Klavye Teknikleri 108 Saat
Temel Sekreterlik Hizmetleri 344 Saat
Yönetici Asistanı 371 Saat

Can Ve Mal Güvenliği (Toplam 4 Adet Kurs Programı)
Afet Bilinci Eğitimi 32 Saat

Çalışma Hayatı (Toplam 3 Adet Kurs Programı)
Çalışma Hayatında Ergonomi 24 Saat
İş Bulma Stratejileri Ve Mülakat Teknikleri 12 Saat

Çevre Koruma (Toplam 19 Adet Kurs Programı)
Çölleşme Ve Alınacak Önlemler Kurs Programı 8 Saat
Geri Dönüşüm Ve Sıfır Atık 8 Saat
Isı Yalıtımı Kullanım Alanları Ve Farkındalık 32 Saat
Kuraklıkla Mücadele 8 Saat
Tarımsal Kuraklık Kurs Programı 8 Saat
Yeşil Gübreleme 24 Saat

Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi (Toplam 83 Adet Kurs Programı)
Çocuk Bakım Elemanı 936 Saat
Çocuk Destek Eğitimi 300 Saat
Çocukta Temel İhtiyaçlar 80 Saat
Erken Çocukluk Döneminde Beslenme Kurs Programı 48 Saat
Okul Öncesi Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi 380 Saat
0-72 Ay Çocuk Gelişimi 180 Saat

Denizcilik (Toplam 23 Adet Kurs Programı)
Akvaryum Balıkları Yetiştiriciliği 160 Saat
Canlı Yem Üreticisi 116 Saat
Gırgır Ağı Donatımı Ve Avcılığı 216 Saat
Olta Donamı Ve Avcılığı 112 Saat
Tatlı Su Balıkları Üreticisi 440 Saat

Din Eğitimi (Toplam 70 Adet Kurs Programı)
Adab-I Muaşeret 26 Saat
Dinimi Öğreniyorum 50 Saat
Hadis Okumaları 36 Saat
Hafızlık Hazırlık Eğitimi Kurs Programı 840 Saat
Kuran-I Kerim (Elifba) Okuma 64 Saat
Kuran-I Kerim Tecvidli Okuma 64 Saat
Namazı Öğreniyorum 24 Saat

Eğlence Hizmetleri (Toplam 2 Adet Kurs Programı)
Animatör 2048 Saat
Çocuk Animatörü 2032 Saat

El Sanatları Teknolojisi (865 Adet Kurs Programı)
Su Kabağı İşlemeciliği 240 Saat
Şiş Ve Tığ Örücülüğü İle Oyuncak Bebek Yapımı (Amigurumi) 320 Saat
Taş Bebek Yapımı 172 Saat
Tel Kırma Yapımı 143 Saat
Tel Ve Çivi İle Takı Yapımı 120 Saat
Tığ Oyası 136 Saat
Turistik Ve Hediyelik Eşya Yapımı 128 Saat
Yatak Odası Tekstili Hazırlama 398 Saat
Yöresel Bez Dokuma 1120 Saat
Yörük Kilim, Heybe Ve Torba Dokuma Yapımı 335 Saat
Zikzak Makinede Çin İğnesi 280 Saat
Oyalar 328 Saat
Perde Hazırlama 344 Saat
Pul Ve Boncuk Dikişleri 119 Saat
Salon Takımları Dikimi 287 Saat
Jel Mum Yapımı 120 Saat
Kâğıt Rölyef Yapımı 245 Saat
Kanaviçe Yapımı 143 Saat
Kasnak Sallayarak Yapılan Makine Nakışları 259 Saat
Keçe Aksesuarları Yapımı 172 Saat
Kırkyama 307 Saat
Lefkara İşi 360 Saat
Makine Nakışları 481 Saat
Makrome Örgü Yapımı 191 Saat
Mis Sabun Üretimi 128 Saat
Misinalı Takı Yapımı 126 Saat
Mutfak Takımları Hazırlama 285 Saat
Halı Dokuma 320 Saat
Hazır Gereçlerle Yapılan Nakışlar 143 Saat
Hesap İşi 232 Saat
İğne Oyası Yapımı 300 Saat
İpek Kozası El Ürünleri Yapımı 146 Saat
File İşi Yapımı 163 Saat
Filografi Tekniği 120 Saat
Firkete Oyası 144 Saat
Geleneksel El Nakışları 361 Saat
Ahşap Yakma Tekniği (Pyrogravure) 213 Saat
Astragan İşi Ve Blonya İğnesi 159 Saat
Atık Kâğıt Ve Muhtelif Ambalajdan Aksesuar Yapımı 134 Saat
Banyo Takımları Dikimi 217 Saat
Basit Nakış İğne Teknikleri 176 Saat
Batik Boyama 148 Saat
Boncuk Çiçek Yapımı 130 Saat
Çeyiz Ürünleri Hazırlama 312 Saat
Dantel Anglez Yapımı 146 Saat
Davul Derisi Abajur Yapma 131 Saat
Dekoratif Ahşap Süsleme 200 Saat
Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama 226 Saat
Dekoratif Tablo Yapımı 136 Saat
Ebru 152 Saat
El Nakışları 1504 Saat
El Yapımı Sabun Üretimi 320 Saat
Elde Beyaz İş 224 Saat
Elde Kurdele İşi 165 Saat
Elde Suzeni 200 Saat
Elde Türk İşlemeleri 360 Saat
Epoksi Kişisel Ve Dekoratif Ürün Tasarımı 384 Saat
Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama 653 Saat
Fantazi Yaka Çiçeği Yapma 152 Saat

Elektrik Ve Enerji (Toplam 17 Kurs Programı)
Enerji Verimliliği Uzmanı 960 Saat
Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Termik Santral BGKA (Baca Gazı Kükürt Arıtma) Bakımcı 40 Saat

Elektrik – Elektronik Teknolojisi (Toplam 56 Adet Kurs Programı)
Akıllı Bina Otomasyon Sistemleri 876 Saat
Anten Sistemleri Kurulumcusu 516 Saat
Arduıno İle Programlama Ve Tasarım 76 Saat
Bilgisayar Yazıcıları Bakım Onarımcısı 916 Saat
Büro Makineleri Teknik Servis Elemanı 2360 Saat
Elektrik Tesisatçısı 1256 Saat
Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servis Elemanı 2360 Saat
Fotokopi Ve Baskı Makineleri (Priport) Bakım Onarımcısı 916 Saat
Haberleşme Sistemleri Elemanı 2384 Saat
Kapalı Devre Kamera Sistemleri Bakım Onarımcısı 1096 Saat
Pişirici Ev Aletleri Bakım Onarımcısı 885 Saat

Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri (Toplam 4 Adet Kurs Programı)
Endüstriyel Otomasyon Meslek Elemanı Yardımcısı 480 Saat
Mekatronikçi 1392 Saat

Gazetecilik (Toplam 5 Adet Kurs Programı)
Foto Muhabiri 2176 Saat
TV Muhabiri 2184 Saat
Yazılı Basın Muhabiri 2224 Saat

Geleneksel Oyunlar Ve Zeka Oyunları (Toplam 6 Adet Kurs Programı)
Geleneksel Türk Okçuluğu Kültürü (1. Seviye) 200 Saat
Zekâ Oyunları Başlangıç Düzeyi 150 Saat

Gemi Yapımı (Deniz Araçları) (Toplam 9 Adet Kurs Programı)
Gemi Blok Montaj 744 Saat
Kompozit Yat Yapımcısı 437 Saat
Tekne Ve Yat Bakım Onarım 304 Saat

Gıda Teknolojisi (Toplam 58 Adet Kurs Programı)
Çay Üretimi Ve İşleme Elemanı 2384 Saat
Dondurma Üretim Elemanı 960 Saat
Ekmek Üretimi 440 Saat
Kuru Baklagil Elemanı 752 Saat
Peynir Üretimi 253 Saat
Turşu Üretim Elemanı 976 Saat
Unlu Mamüller Üretimi 606 Saat

Giyim Üretim Teknolojisi (Toplam 152 Adet Kurs Programı)
Kadın Temel Etek Dikimi 232 Saat
Kadın Üst Giysileri Dikimi (Drapaj Tekniğiyle Etek-Bluz-Elbise) 253 Saat
12-16 Yaş Çocuk Bluz Dikimi 208 Saat
2-6 Yaş Çocuk Elbise Dikimi 61 Saat
6-12 Yaş Çocuk Etek Dikimi 92 Saat
Bilgisayar Destekli Moda Tasarımı
Bilgisayarda Giysi Kalıbı Hazırlama
Çocuk Dış Giysileri Dikimi 278 Saat
Çocuk Gösteri Giysileri Dikimi 368 Saat
Deri Konfeksiyon Makineci 536 Saat
Dokuma Konfeksiyon Makineci 512 Saat
Erkek Dış Giysileri Dikimi 596 Saat
Giyim Aksesuarları Dikimi (Şal Etol-Şapka-Çanta) 208 Saat
Giyim Üretiminde Temel İşlemler 140 Saat
Giysi Tadilatçısı 552 Saat
Kadın Bluz Dikimi 223 Saat
Kadın Elbise Dikimi 163 Saat
Kadın Giyim Modelist Yardımcılığı 584 Saat
Kadın Giysileri Artistik Çizim 266 Saat
Kadın Giysileri Kalıp Hazırlama 296 Saat
Kadın İş Önlüğü Dikimi 256 Saat
Kadın Model Uygulamalı Etek Dikimi 198 Saat
Kadın Plaj Elbisesi/Pareo Dikimi 304 Saat

Grafik Ve Fotoğraf (Toplam 17 Adet Kurs Programı)
Bilgisayar Destekli Reklam Ve Tasarım 185 Saat
Fotoğraf Çekimi 120 Saat
Fotoğraf Çekimi Ve Görsel Düzenleme 243 Saat
Grafiker 2328 Saat

Güvenlik Hizmetleri (Toplam 4 Adet Kurs Programı)
Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği (Az Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İş Yerleri) 8 Saat
Koruma Branş Eğitimi 316 Saat

Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri (Toplam 31 Adet Kurs Programı)
Cilt Bakımı Ve Epilasyon 521 Saat
Cilt Bakımı Ve Temel Makyaj 525 Saat
El Ve Ayak Bakımı 249 Saat
Epilasyon Depilasyon 200 Saat
Güzellik Hizmetleri Elemanı 2144 Saat
Kalıcı Makyaj 348 Saat
Klasik Masaj Teknikleri 249 Saat
Makyör-Makyöz 497 Saat
Masaj Uygulayıcı 312 Saat
Protez Tırnak 80 Saat
Saç Bakımı Ve Yapımı 717 Saat
Saç Renklendirme 327 Saat
Saç Sakal Kesimi 372 Saat
Sahne Makyajı 306 Saat
Tırnak Süsleme 56 Saat
Vücut Bakımı Ve Masaj Elemanı 2160 Saat

Halkla İlişkiler Ve Organizasyon Hizmetleri (Toplam 21 Adet Kurs Programı)
Çağrı Merkezi Elemanı 544 Saat
Halkla İlişkiler Ve Organizasyon 220 Saat
Kamuoyu Araştırmacısı 2272 Saat
Manken 728 Saat
Müşteri Asistanı 232 Saat
Müşteri Temsilcisi 2352 Saat
Organizasyon Sorumlusu 2352 Saat

Harita – Tapu – Kadastro (Toplam 1 Adet Kurs Programı)
Bilgisayar Destekli Harita Çizimi 352 Saat

Hasta Ve Yaşlı Hizmetleri (Toplam 3 Adet Kurs Programı)
Evlerde Yardımcı Personel 780 Saat
Hasta Ve Yaşlı Öz Bakımına Destek Olacakların Eğitimi 160 Saat
Öz Bakıma Destek Elemanı Eğitimi 305 Saat

Havacılık (10 Adet Kurs Programı)
İnsansız Hava Araçları Ve Uçuş Eğitimi 240 Saat
Model Roket İmalat Ve Uçuş 40 Saat
Model Uçak (ATA) Yapımı 32 Saat
Radyo Kontrollü Uçak Modelciliği 216 Saat

Hayvan Sağlığı (Toplam 5 Adet Kurs Programı)
Başıboş Hayvanlara Yaklaşma Ve Müdahale Teknikleri 96 Saat
Küçükbaş Hayvan Kırkım Elemanı 56 Saat
Nalbantlık 176 Saat

Hayvan Yetiştiriciliği (Toplam 28 Adet Kurs Programı)
Arı Sütü Üretimi Ve Ana Arı Yetiştiriciliği 40 Saat
Arıcılık 84 Saat
Besi Sığırcılığı 80 Saat
Köpekçilik Kâhyası 80 Saat
Kurban Kesim Elemanı 20 Saat
Kültür Solucanı Yetiştiriciliği Ve Vermikompost (Solucan Dışkısı) Üretimi 172 Saat
Pet Hayvanları (Kedi-Köpek) 106 Saat
Sürü Yönetimi Elemanı 104 Saat
Süt Sığırı Yetiştiricisi 80 Saat
Yumurtacı Tavuk Yetiştiriciliği 576 Saat

Hukuk (Toplam 2 Adet Kurs Programı)
Adli Kalem İşleri 120 Saat
Adli Takip Elemanı 400 Saat

İnşaat Teknolojisi (Toplam 96 Adet Kurs Programı)
Ahşap Çatıcı 664 Saat
Alçı Plaka Asma Tavan 32 Saat
Betonarme Demircisi 696 Saat
Betonarme Kalıpçısı 712 Saat
Isı Ve Ses Yalıtımcısı 592 Saat
İnşaat Ekip Başı 80 Saat
Kanalizasyon Bakım Onarım Elemanı 216 Saat
PVC Doğramacı 448 Saat
Seramik Karo Kaplamacı 432 Saat
Taş Ve Tuğla Duvarcısı 440 Saat
Yapı Sektöründe Çalışanlara Yönelik Tünel Kalıpçısı 40 Saat

İtfaiyecilik Ve Yangın Güvenliği (Toplam 2 Adet Kurs Programı)
İtfaiye Elemanı Yetiştirme Kurs Programı 40 Saat
Orman Ve Kırsal Alan Yangınlarına Müdahale 56 Saat

Kağıt Üretim Teknolojisi (Toplam 2 Adet Kurs Programı)
Gri Karton Ve Şirenz Kağıt Üretimi İle Laminasyonu 728 Saat
Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Kâğıt Üretim Otomasyonu Proses Elemanı 40 Saat

Kimya Teknolojisi (Toplam 32 Adet Kurs Programı)
Boya Üretim Elemanı 882 Saat
İlaç Üretim Elemanı 628 Saat
Kolonya Üretimi 126 Saat
Lastik Üretim Operatörü 160 Saat
Polimer Üretim Elemanı 342 Saat

Kişisel Gelişim Ve Eğitim (Toplam 246 Adet Kurs Programı)
Türk İşaret Dili (Tid) Kurs Programı 120 Saat
Türkiye Ve Deprem Gerçeği 24 Saat
Liderlik Eğitimi 32 Saat
Medya Okuryazarlığı 100 Saat
Mekatronik Atölyesi 40 Saat
Osmanlıcada Türkçe Kelimelerin İmlası 64 Saat
Robotik Yazılım Ve Kodlama Atölyesi 40 Saat
Sağlık Okuryazarlığı 80 Saat
Siber Güvenlik Atölyesi 40 Saat
Tarım Okuryazarlığı 80 Saat
Temel F Klavye Kurs Programı 60 Saat
Trafik Okuryazarlığı 50 Saat
Astronomi, Havacılık Ve Uzay Atölyesi 40 Saat
Cenaze Hizmetleri 32 Saat
Deprem Anında Yapılması Gerekenler 24 Saat
Depreme Hazırlık 24 Saat
Dijital Okuryazarlık (Temel Seviye) 40 Saat
Diksiyon 40 Saat
Diksiyon, Spikerlik Ve Sunuculuk 80 Saat
Etkili Okur Yazarlık 100 Saat
Etkili Ve Hızlı Okuma 32 Saat
Finansal Okuryazarlık 75 Saat
Geleneksel Türk Mutfağı 168 Saat
Gıda Okuryazarlığı 40 Saat
Girişimcilik 32 Saat
Haber Spikerliği – Spikerlik-Sunuculuk 263 Saat
Islık Dili Eğitimi 132 Saat
İş Ve Sosyal Hayatta İletişim 48 Saat
İşaret Dili Öğretici Ve Tercüman Eğitimi 200 Saat

Konaklama Ve Seyahat Hizmetleri (Toplam 23 Adet Kurs Açılmaktadır)
Çamaşırhane Görevlisi 160 Saat
Danışma Ve Bagaj Hizmetleri Sefi 533 Saat
Kat Hizmetleri Elemanı 356 Saat
Kırsal Turizm Etkinlikleri 88 Saat
Ön Büro Elemanı 632 Saat
Rezervasyon Elemanı 344 Saat

Kuyumculuk Teknolojisi (Toplam 25 Adet Kurs Açılmaktadır)
Gümüş Kazaz Örücülüğü 191 Saat
Gümüş Takı İşlemeciliği 216 Saat
İmitasyon Takı İmalatçısı 200 Saat
Takı Tasarımcısı 216 Saat
Telkarici 120 Saat

Madencilik Ve Maden Çıkarma (Toplam 47 Adet Kurs Programı Açılabilmektedir)
Hazırlık İşçisi 128 Saat
Sondaj İşçisi 104 Saat
Sondörlük 76 Saat

Makine Teknolojisi (Toplam 49 Adet Kurs Açılabilmektedir)
Alüminyum Haddeci 432 Saat
Aparatçı 688 Saat
Bilgisayar Destekli Endüstriyel Modellemeci 2384 Saat
Bilgisayar Destekli Makine Ressamı 2120 Saat
Bilgisayar Destekli 3 Boyutlu Tasarım 60 Saat
Bilgisayarlı Makine İmalatçısı 2368 Saat
Cnc Frezeci 888 Saat
Cnc Tornacı 872 Saat

Matbaa (Toplam 11 Adet Kurs Programı Bulunmaktadır)
Ciltleme 384 Saat
Masa Üstü Yayıncılık 392 Saat
Serigrafi Baskı 384 Saat
Tabaka Ofset Baskı Operatörlüğü 416 Saat

Metal Teknolojisi (52 Adet Kurs Programı Bulunmaktadır)
Bıçak Yapımı 296 Saat
Civata Ve Somun Üretim Elemanı 280 Saat
Çelik Kaynakçısı 400 Saat
Doğalgaz Çelik Boru Kaynakçılığı Geliştirme Ve Uyum Eğitimi 54 Saat
Elektrik Ark Kaynağı 448 Saat
Gazaltı (Mig-Mag) Kaynağı 218 Saat
Temel Metal Şekillendirme Elemanı 632 Saat

Metalurji Teknolojisi (Toplam 15 Adet Kurs Bulunmaktadır)
Basınçlı Döküm Elemanı 264 Saat
Döküm Kalıpçısı 568 Saat
Haddeleme Elemanı 136 Saat
Kok Üreticisi 320 Saat

Motorlu Araçlar Teknolojisi (Toplam 43 Adet Kurs Bulunmaktadır)
Batarya Elektrikli Araç Bakım Ve Onarım İşlemleri Geliştirme Ve Uyum Eğitimi 76 Saat
Boyasız Göçük Düzeltme 100 Saat
Egzoz Emisyon Ölçüm Elemanı 8 Saat
İş Makineleri Bakım Ve Onarımcısı 1976 Saat
Otomotiv Boyacısı 2288 Saat
Otomotiv Fren Bakım Ve Onarımcısı 416 Saat
Ön Düzen Ve Balans Ayarcısı 416 Saat

Muhasebe Ve Finansman (Toplam 32 Adet Kurs Bulunmaktadır)
Bilgisayar Destekli Muhasebe 559 Saat
Dış Ticaret Ofis Hizmetleri Elemanı 2136 Saat
Finans Ve Borsa Hizmetleri Elemanı 2128 Saat
Finansal Yatırım 72 Saat
Genel Muhasebe 252 Saat
Muhasebe Yardımcısı 776 Saat
Ön Muhasebe 357 Saat
Şirketler Muhasebe Teknikleri 303 Saat

Müzik Aletleri Yapımı (Toplam 10 Adet Kurs Bulunmaktadır)
Bağlama Yapımcısı 584 Saat
Keman Yapımcısı 616 Saat
Klasik Gitar Yapımcısı 616 Saat
Mızraplı Batı Müziği Enstrümanları Yapımcısı 2056 Saat

Müzik Ve Gösteri Sanatları Kursları (Toplam 197 Kurs Programı Bulunmaktadır)
Türk Halk Oyunları (Farklı Yöreler 160, 200, 240 Saat)
Türk Sanat Müziği Eğitimi Seviye-1 252 Saat
Türk Sanat Müziği Temel Eğitimi 96 Saat
Ut Eğitimi 320 Saat
Uygulamalı Tiyatro 200 Saat
Yan Flüt (Batı Müziği) Eğitimi 232 Saat
Asma Davul Eğitimi 144 Saat
Bağlama Eğitimi (Bağlama Düzeni) 300 Saat
Darbuka (Türk Müziği) Eğitimi 200 Saat
Drama 120 Saat
Gitar Eğitimi (Popüler Gitar) 320 Saat
Kabak Kemane Eğitimi 350 Saat
Keman (Türk Müziği) Eğitimi 200 Saat
Kemençe Eğitimi (Görele Kemençesi) 300 Saat
Klasik Danslar 72 Saat
Modern Danslar 298 Saat
Ney Eğitimi 270 Saat
Piyano Eğitimi 1 232 Saat
Ses Eğitimi 322 Saat

Okuma Yazma (Toplam 5 Adet Kurs Programı)
Yetişkinler I. Kademe Okuma Yazma Öğretimi Ve Temel Eğitim Programı 160 Saat
Yetişkinler II. Kademe Temel Eğitim Programı 220 Saat

Ormancılık (Toplam 2 Adet Kurs Programı)
Ağaç Kesme Ve Boylama 100 Saat
Avcı Eğitimi 32 Saat

Öğretmenlik Ve Öğretim (20 Adet Kurs Programı)
Eğiticinin Eğitimi Kurs Programı 45 Saat
Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği 200 Saat
Osmanlı Türkçesi Öğreticiliği 48 Saat
Usta Öğretici Oryantasyon Kurs Programı 30 Saat
Ücretli Öğretmenler İçin Özel Eğitim Uygulamaları 80 Saat

Pazarlama Ve Perakende (Toplam 18 Adet Kurs Programı)
Depo Görevlisi 432 Saat
Emlak Danışmanlığı 120 Saat
Kasiyer 480 Saat
Perakende Gıda Satış Elemanı 320 Saat
Satın Alma Görevlisi 920 Saat

Plastik Teknolojisi (Toplam 19 Adet Kurs Programı)
Plastik Ekstrüzyon Kalıpçılığı 800 Saat
Plastik Film İşleme Operatörü 544 Saat
Plastik Şişirme Kalıplama Operatörü 544 Saat
Vakum Kalıplama Operatörü 520 Saat

Radyo Televizyon (Toplam 9 Adet Kurs Programı)
Kameraman 1952 Saat
Kısa Film Yapımı 344 Saat
Radyo – Televizyon Programcısı 1936 Saat
Senaryo Yazarlığı 288 Saat

Raylı Sistemler Teknolojisi (Toplam 8 Adet Kurs Programı)
Alimünotermit Ray Kaynakçısı 128 Saat
Tren Makinisti 960 Saat
Vatman (Tramvay / Metro Sürücüsü) 744 Saat

Sağlık (Toplam 11 Adet Kurs Programı)
Gıda Ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi 8 Saat
Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetlerinde Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi 8 Saat
İlk Yardım 18 Saat

Sanat Ve Tasarım (Toplam 38 Adet Kurs Programı)
Akrilik Boya Resim 262 Saat
Duvar Resmi Uygulama Elemanı 288 Saat
Guaj Boya Resim 300 Saat
Heykel Yapımı 400 Saat
Sanatsal Mozaik 275 Saat
Yağlı Boya Resim 300 Saat

Seramik Ve Cam Teknolojisi (Toplam 41 Adet Kurs Programı)
Bilgisayar Folyocu 624 Saat
Boyacı / Çini İşlemeci 322 Saat
Cam Süs Eşyası Yapımı 293 Saat
Mandrel İle Cam Boncuk Yapımı 352 Saat
Mozaik 132 Saat
Seramik Biçimlendirme 419 Saat
Tahrirci / Çinici 247 Saat

Sosyal Hizmetler Ve Danışmanlık (Toplam 16 Adet Kurs Programı)
Afet Ve Acil Durumlar Sonrası Yetişkinlerin Tepkileri Ve Baş Etme Önerileri 4 Saat
Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi (Yetişkin-1) 6 Saat

Sosyoloji Ve Kültürel Araştırmalar (Toplam 7 Adet Kurs Programı)
Dede Korkut Okumaları 54 Saat
Mesnevi Okumaları 64 Saat

Spor (Toplam 252 Adet Kurs Programı)
Step-Aerobik Eğitimi Aerobik 148 Saat
Taekwondo (Beyaz Kuşak) 484 Saat
Tenis 16 Yaş Ve Üzeri Kurs Programı 360 Saat
Voleybol 324 Saat
Wellness 284 Saat
Yüzme 172 Saat
Judo (Beyaz-Sarı Kuşak) 200 Saat
Karate (Beyaz Kuşak) 200 Saat
Kick Boks (Beyaz Kuşak) 269 Saat
Muay Thai (Beyaz Kuşak) 184 Saat
Okçuluk 540 Saat
Okul Öncesi Çocukları İçin Bisiklet Eğitimi 20 Saat
Pilates Eğitimi 1.Seviye 148 Saat
Ritmik Jimnastik Temel Eğitim 148 Saat
Atletizm 248 Saat
Badminton 248 Saat
Basketbol 288 Saat
Boks Büyükler 252 Saat
Futbol 294 Saat
Güreş Minikler (11-12 Yaş) 480 Saat

Tarım Teknolojileri (Toplam 120 Adet Kurs Programı)
Şemsiye Çiçekli Sebzeler Yetiştiriciliği 184 Saat
Tahıl Yetiştiriciliği 278 Saat
Toprak İşleme 120 Saat
Turunçgil Yetiştiriciliği 208 Saat
Üzümsü Meyve Yetiştiriciliği 232 Saat
Zeytin Ağacı Budama 48 Saat
Bağ Aşılama 112 Saat
Baklagil Yem Bitkileri Yetiştiriciliği 120 Saat
Basınçlı Sulama Sistemleri 80 Saat
Bitki Zararlıları İle Mücadele 72 Saat
Bitkisel Üretimde İyi Tarım Uygulamaları 84 Saat
Endüstri Bitkileri Yetiştiriciliği 312 Saat
Fındık Budama 40 Saat
Fidan Üretimi 88 Saat
Mantar Yetiştiriciliği 88 Saat
Meyve Fidan Üretimi 144 Saat
Organik Tarım 304 Saat
Park, Bahçe Ve Koruların Bakımı 204 Saat
Seracı 168 Saat

Tekstil Teknolojisi (Toplam 97 Adet Kurs Programı)
Akrilik İplik Üretimi 592 Saat
Çorap Örücülüğü 544 Saat
Düz Örme Makineci 264 Saat
Makine Halısı Dokuma 496 Saat
Ön Terbiye Operatörü 424 Saat
Tekstil Boya İşleri 312 Saat
Trikotaj 680 Saat

Tesisat Teknolojisi Ve İklimlendirme (Toplam 58 Adet Kurs Programı)
Boru Tesisatçısı 224 Saat
Doğalgaz İç Tesisatçısı 608 Saat
Doğalgaz Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi 48 Saat
Ev Tipi Klima Sistemleri Montajı 352 Saat
Gaz Yakıcı Cihazlar Bakım Ve Onarımcısı 416 Saat
Havuz Suyu Operatörlüğü 132 Saat
Katı Ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi 76 Saat
Sanayi Tipi Buhar Kazanı Yakma 56 Saat
Sıhhi Tesisatçı 576 Saat

Uçak Bakım (Toplam 1 Adet Kurs Programı)
Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Hava Aracı Gövde Yapısal Ve Kaporta Bakım Ve Onarımcısı 40 Saat

Ulaştırma Hizmetleri (Toplam 20 Adet Kurs Programı)
Lojistik Elemanı 2.Seviye 536 Saat
Okul Servis Araç Sürücüleri Eğitimi 30 Saat
Okul Taşıtları Rehber Personel Eğitimi 30 Saat
Patlayıcı Madde Nakli 64 Saat

Yabancı Diller (Toplam 100 Adet Kurs Programı)
Seviye A1 Kursu 120 Saat (Latin Alfabesi Olmayan Dillerde 136 Saat), Seviye A2 Kursu 160 Saat, Seviye B1 Kursu 320 Saat. (Ayrıca Mesleki Yabancı Dil Kursları)
Almanca
Arapça
Bulgarga
Çince
Farsça
İngilizce
Fransızca
İspanyolca
İtalyanca
Japonca
Korece
Rusça
Yunanca

Yaşayan Diller Ve Lehçeler (Toplam 22 Adet Kurs Programı)
Arnavutça A1 120 Saat
Gürcüce A1 120 Saat
Kürtçe (Kurmanci) A1 120 Saat
Lazca A1 120 Saat
Zazaca A1 120 Saat

Yenilenebilir Enerji Teknolojileri (Toplam 7 Adet Kurs Programı)
Güneş Panelleri Ve Fotovoltaik Sistemleri Kurulum Bakım Ve Onarımı 232 Saat
Kompozit Ürün Üretimi 120 Saat
Rüzgâr Santrali Kurulum Bakım Ve Onarımı 516 Saat

Yer Bilimleri (Toplam 7 Adet Kurs Programı)
Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Derinkuyu Su Pompaları Montaj, Bakım Ve Onarım 40 Saat
Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Zemin İyileştirme Ve Güçlendirme Operatörlüğü 40 Saat

Yiyecek İçecek Hizmetleri (Toplam 59 Adet Kurs Programı)
Aşçı 2000 Saat
Aşçı Çırağı 178 Saat
Aşçı Yardımcısı 450 Saat
Bar Servis Elemanı 592 Saat
Butik Çikolata Hazırlama 120 Saat
Gaziantep Mutfağı 264 Saat
Kantin İşletmecisi 113 Saat
Mutfak Elemanı 590 Saat
Pasta Yapımı Ve Sunumu 512 Saat
Pastacı 2000 Saat
Pastacı Yardımcısı 750 Saat
Pastane Elemanı 512 Saat
Pide Yapımı 116 Saat
Pizza Yapımı 82 Saat
Servis Elemanı (Garson) 1368 Saat
Türk Kahvesi Yapımı 150 Saat
Yaş Pasta Yapımı 214 Saat

Yönetim Ve İdare (Toplam 4 Adet Kurs Programı)
İstatistiksel Süreç Kontrol Eğitimi 24 Saat
Kalite Yönetim Sistemleri Geliştirme Ve Uyum Eğitimi 24 Saat

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz