Halk Eğitim Merkezleri Sitesine Hoş Geldiniz, 18 Eylül 2019

Usta Öğretici Belgesi Başvuru Formu

Usta Öğretici Belgesi Başvuru Formu

Usta Öğretici Kursu İçin Mesleki Eğitim Merkezine Başvuruda Bulunmak İçin Kullanılabilecek Örnek Başvuru Formunu Görüntüleyebilir Ve İndirebilirsiniz.

Mesleki Eğitim Merkezlerinden Usta Öğretici Belgesi Almak İçin Yapılacak Başvuruda Başvuru Dilekçesiyle Birlikte Ustalık Belgesi Aslı Ve Fotokopisi, 3 Adet Fotoğraf, Kimlik Aslı Ve Fotokopisi İstenir.

Usta Öğreticilik Belgesi İçin Başvuru Formu İndirin

İndir [12.32 KB]

Etiketler:


Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Sibel dedi ki:

  Gida teknikeri mezunuyum halk egitimde ogretmenlik yapabiilir miyim yada usta ogretici belgesini almam gerekir mi

  1. Hem Kursları dedi ki:

   gıda teknolojisi ilgili ön lisans programlarından mezun olanlar 1 yılık meslek tecrübesi şartı ile gıda teknolojisi alında http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/?q=22&alan=G%C4%B1da%20Teknolojisi kurs açmak için başvuruda bulunabilir.

 2. Sosyolog dedi ki:

  Merhaba. Sosyoloji lisans mezunuyum ve formasyon belgem var. Halk eğitim merkezinde öğretmen olarak çalışabilir miyim

  1. Hem Kursları dedi ki:

   Sosyoloji Mezunları Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Açılan Rehberlik Kursuna Katılmışlarsa Rehber Öğretmen Olabiliyorlar.

 3. Nihan dedi ki:

  Merhaba ben psikoloji mezunuyum ve formasyonum var .aile eğitimi kursu açabilirmiyim

  1. Hem Kursları dedi ki:

   Aile Eğitimi Kurslarını Bakanlık Tarafından Düzenlenen Hizmet İçi Eğitim Yolu İle Aile Eğitimi Kurs Ve Seminer Eğitimlerini Tamamlayıp Belge Alanlar Açabilir.

   0-18 Yaş Aile Eğitimi Programının Uygulanmasında; Öğretmen, Eğitimci, Uzman Ve Usta Öğreticiler;

   • 0-3 Yaş

   • 3-6 Yaş

   • 7-11 Yaş

   • 12-18 Yaş Aile Eğitimi Kurs Programlarını Açabilmek İçin Bakanlıkça Açılan Hizmet İçi Eğitim Kapsamında Eğitici Eğitimi Almış Olmalıdırlar.

   – 3-6 Yaş, 7-11 Yaş Baba Destek Programının Uygulanmasında Öğretmen, Eğitimci, Uzman Ve Usta Öğreticiler 3-6 Yaş, 7-11 Yaş Baba Destek Programında Bakanlıkça Açılan Hizmet İçi Eğitim Kapsamında Eğitici Eğitimi Almış Olmalıdırlar.

   – 3-6 Yaş Okuma Yazma Bilmeyen Anne Destek Eğitim Programı Uygulanmasında Öğretmen, Eğitimci, Uzman Ve Usta Öğreticiler 3-6 Yaş Okuma Yazma Bilmeyen Anne Destek Eğitim Programında Eğitim Almış Olmalıdırlar.

 4. Bahar dedi ki:

  Merhabalar, lisans mezunuyum formasyonum var halk egitim merkezinde ogretmen olarak calisabilmem icin usta ogretici belge sart midir? Ucretli ogretmenlik yapabiliyor muyuz?

  1. Hem Kursları dedi ki:

   alanınızda açılabilecek kurs varsa başvurulabilir, usta öğretici belgesi şart değil.

 5. Fatma dedi ki:

  Merhaba lise mezunuyum dükkân açma belgem var ama usta öğretici şart simdi onu almak istiyorum ama halk eğitimde ki görevliler bi dovmedigi kaldı bilgi vermediler kayıtlar ne zaman direk sınav mi olcak kurs varsa ne kadar sürüyor bilgi verirseniz

  1. Hem Kursları dedi ki:

   usta öğreticilik belgesi için mesleki eğitim merkezlerine başvuracaksınız. en az 20 kişilik grup oluştuğunda kurs açılıyor.

 6. Ayla dedi ki:

  Merhaba… Resim alanımda yeteneğim olmasına rağmen, usta öğreticilik için bilmem kaç saat kurs görmem gerektiği söylenmişti… İstenen saati birkaç yıl önce doldurdum. Yaşım 61… Usta öğreticilik yapmam için sırasıyla neler yapmam gerekiyor… Açıklayıcı bilgi verirseniz çok sevinirim.
  Mail adresi yazayım ama uzun zamandır kullanamıyorum.

  1. Hem Kursları dedi ki:

   guaj boya resim kursu eğitici öncelik şartları:
   1. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelgeye” göre, Görsel Sanatlar (Resim Öğretmenliği, Resim-İş Öğretmenliği, Resim) öğretmeni olarak atananlar; öğretmen bulunamaması durumunda öğretmen olarak atanabilecek nitelikte olanlar,
   2. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelge” ile Görsel Sanatlar (Resim Öğretmenliği, Resim-İş Öğretmenliği, Resim) Alanına kaynak teşkil eden yükseköğretim programları / fakülte mezunları,
   3. Görsel Sanatlar (Resim Öğretmenliği, Resim-İş Öğretmenliği, Resim) Alanına kaynak teşkil eden yükseköğretim kurumlarında görevli öğretim üyesi, öğretim görevlileri,
   4. En az lise mezunu olup Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış Görsel Sanatlar/Resim Eğitimi sertifikasına sahip olanlar,
   5. En az lise mezunu olup, en az 2 yıl (eğitim öğretim yılı) resim eğitimi aldığına veya resim eğitimi verdiğine ilişkin belgeye sahip olanlar,
   eğitimci olarak görevlendirilir.

 7. sevin dedi ki:

  Merhaba,
  ingiltere de kalici makyaj, protez tirnak , ipek kirpik ve guzellik uzmanligi uzerine egitim aldim, halen ingilterede yasiyorum, ulkeme geri donsem bu belgeler ile kurs acabilirmiyim? usta ogretici sinavina girisim icin bu belgeler gecerlimidir? Turkiye de Lise bitirdim. Meb onayli kisa bir kurs yapsam olur mu? neler yapmam lazim? cok tesekkur ederim

  1. Hem Kursları dedi ki:

   alanında ustalık/usta öğreticilik belgesi sahipleri olanlar kurs açabilir.
   Mesleki ve teknik egitim veren örgün veya yaygın egitim okul ve kurumları ile 5580 sayılı Özel Ögretim Kurumları Kanununa göre açılmıs kurumlardan veya yurt dısından alınan belgelerle basvuranlar sınavla kalfalık belgesi.
   Yurt dışındaki mesleki eğitim kuruluşlarından kalfalık, kalifiye isçilik veya bunlara eşdeger mesleki yeterlilik belgesi alanlara kalfalık belgesi, ustalık belgesi veya buna eşdeger mesleki yeterlilik belgesi alanlar doğrudan kalfalık/ustalık belgesi alabilir.

 8. Merve dedi ki:

  Öğretici başvuruları ne zaman yapılacak?

  1. Hem Kursları dedi ki:

   Usta öğretici başvuruları halk eğitim merkezlerine göre değişmektedir. Her Halk eğitim merkezinin usta öğreticilik başvuru tarihleri farklıdır. Halk Eğitim Merkezlerinde Çoğunlukla usta öğretici başvuruları ağustos ayı içerisinde alınmaktadır. Yıl içerisinde usta öğretici başvurusu alan halk eğitim merkezleri bulunabilir.

 9. Merve dedi ki:

  Merhaba ben Spikerlik ve radyo-tv önlisans diplomasına sahibim,halk eğitimde diksiyon öğreticiliği yapabilme ihtimalim olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

  1. Hem Kursları dedi ki:

   Diksiyon Dersi Açabilmek İçin

   1. Talim Ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca Yayımlanan Öğretmenlik Alanları, Atama Ve Ders Okutma Esaslarına Göre Atanan Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmenleri,
   2. Üniversitelerin;
   A. Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmenliği,
   B. Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü,
   C. Çağdaş Türk Lehçeleri Ve Edebiyatları Bölümü,
   D. Türk Halkbilimi Bölümü Mezunları Olup Öğretmenlik Formasyonu Belgesine Sahip Olanlar,
   3. Devlet Sanatçısı/Diksiyon Bilim Uzmanları,

Yorum Yaz