<style>.lazy{display:none}</style>
Halk Eğitim Merkezi Sitesine Hoşgeldiniz, 26 Mayıs 2024
Anasayfa » Usta Öğretici » Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuru Tarihleri

Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuru Tarihleri

Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuru Tarihleri

Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuruları Merkezi Sistem Üzerinden Alınmaktadır. Usta Öğreticilik Başvuruları E-Yaygın Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Giriş Yapılarak Alınmaktadır.

Halk Eğitim Merkezleri Usta Öğretici Başvuruları Ağustos Ayında Alınmaktadır. Başvurular E-Yaygın Sisteminden E-Devlet Girişi İle Yapılacak.

Usta Öğretici Başvuruları Ağustos Ayında E-Yaygın Üzerinden Yapılacak, Detaylar İçin Tıklayın.

Halk Eğitim Merkezlerinde Kurs Açabilmek İçin Eğitici Şartlarını Taşımak Gereklidir. Kurs Açılmak İstenilen Bir Alandaki Okuldan Mezun Olmayanların Ustalık / Usta Öğreticilik Belgesi Sahibi Olması Gereklidir.

Denklik Yolu İle Kalfalık Ustalık Belgesi Alma Koşulları İçin Tıklayın.

Usta Öğretici Görev Süresi:
Ders Görevi İle Görevlendirilen Sigortalı Usta Öğreticilerin Günlük Çalışma Süresi En Fazla 8 Ders Saatidir. Bu Çalışma Süresi Resmi Görevi Bulunmayanlar (Herhangi Bir İş Akdi İle Başka Kurum Veya Kuruluşta Çalışmayanlar) İçin Haftada 40, Emekliler İçin 30, Başka Kurum Ve Kuruluşta İş Akdi İle SGK’lı Çalışanlar İçin 10 Ders Saatini Geçemez. Sigortalı Usta Öğreticiler Bir Mali Yıl İçinde En Fazla 11 Ay Çalışabilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
 1. FITNESS. dedi ki:

  Merhaba.. 1 senedir başvuru yapmak için bekliyordum. Eylül ayında yapalacak denmişti. Ağustos son diyor ama sisteme giriyorum hala başvuru hakkım var görünüyor. Sizce doğru mu. Benim meb onaylı 1.Kademe fitness antrenörlük belgem var. Suanda da 2. Kademe sınavlarına girdim sonucumu bekliyorum.
  İş için başvuru yapmak istiyorum. Bana bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Çünkü kimseden düzgün açıklama bir türlü bulamıyorum… oryantasyon belgemde var.. şimdiden cevap için teşekkürler.

  1. Başvurular ağustos ayında alınır. ağustos ayı dışında da başvurular açıktır. ağustos ayı sonrasında yapılan başvurular takvim dışı başvuru olarak değerlendirilir. takvim dışı yapılan başvurular ağustos ayında yapılan başvurular değerlendirildikten sonra değerlendirilmeye alınır.

 2. Sezar dedi ki:

  Merhaba okul öncesi öğretmenliği bölümünden mezun oldum bu sene son sene staj gördük okullarda bu bir is deneyimi yerine geçer mi yani başvuru yapabilme şansım var mı

 3. Hakan ÇETİNKAYA dedi ki:

  Ben beden eğitimi öğretmenliği mezunuyum basketbol ,atletizm vs. gibi branşlardan kurs açmam için ek belgem olması gerekli mi yoksa transkriptimde bu derslerin olması yeterli mi en az 2. kademe belge zorunluluğu gelecek diye söylenti dolaşıyor da ?

  1. Basketbol Ve Atletizm İçin Ek Belge İstenmiyor. Bazı Branşlarda (Örnek: Halter, Kano Eğitimi) 2. Kademe Antrenörlük Belgesi İsteniyor.

  2. Tuna dedi ki:

   Merhaba Çocuk Gelişimi onlisans mezunuyum, lisans 4. Sınıf öğrencisiyim. Lise cocuk gelisimi mezunuyum . Ve bir çok alanda sertifikam var. Tecrübem bulunmakta . Ustalık için başvuru yapabilirmiyim? 4. Seviye çocuk gelisimi belgesi ne anlama gelmektedir?

   1. 4. Seviye Kurslar İşkur İşbirliğinde Açılır. İşyerlerinde Mesleki Uygulamalar İçerir. Eğitim Süreleri Uzun (Yaklaşık 2 Bin Saat) Kurslardır. E-Yaygın Sisteminde Ücretli Usta Öğretici Başvurusunda Mezuniyet Belgesi Yükleyip Kaydet Dedikten Sonra Alt Bölümde Kurs Puan Bilgisi Butonu Görünür. Kurs Puan Bilgisine Tıklayarak Puan Alınabilecek Kurslar Görülebilir.
    Çocuk Gelişimi Alanı 4. Seviye Kurslar
    Erken Çocukluk Eğitim Elemanı 2280 Saat
    Özel Eğitim Elemanı 2176 Saat

 4. naime demir dedi ki:

  merhaba ben 2023 temmuz ayın oryantasyon kursunu aldım ve sınavına girdim. kaç puan aldığımı öğrenemedim. bilgi verebilirmisiniz. teşekkürler

  1. kursa katıldığınız halk eğitim merkezinden bilgi alınız.

 5. ÇİĞDEM dedi ki:

  Merhaba, Moda evi ve butik 2 yıllık ön lisans mezunuyum.Ücretli Usta öğretici olarak başvuru yapabiliyor muyum? Birde başvuru sonrası mülakat vs. gibi bir süreç var mı acaba? Teşekkür ederim.

  1. Moda Evi Ve Butik Bölümünü Hiç Duymadım. Moda Tasarım Bölümü İse Giyim Üretim Teknolojisi Alanında Kurs Açmak İçin Başvuru Yapılabilir.
   Başvuru Değerlendirmeleri Ek-2 Tablosunda Belirtilen Puanlamaya Göre Yapılır. Mülakat Yok. Başvuranlar Arasında Puan Sıralamasına Göre Bir Sıralama Oluşur.
   E-Yaygın Usta Öğretici Başvuruları Detaylar.

 6. Fatma dedi ki:

  3 yıl kreste yardımcı öğretmenlik yaptım 1 yıl da staj tecrübem var cocuk gelisimi kursunu tamamladım üst öğretici olmak için ne yapabilirim

  1. Çocuk gelişimi kursları için çoğunlukla alanında lisans mezunu olma şartı bulunuyor.
   37-72 Ay (3-6 Yaş) Oyun Odası kursu için en az 4. Seviye kurs bitirme belgesi ve 3 yıl meslek deneyimi şartı ile kurs açmak için başvuru yapılabilir.
   Mesleki ve Teknik eğitim veren ortaöğretim çocuk gelişimi ve eğitimi alanı mezunu veya bu alanda asgari 4.seviyede eğitim almış olanlardan en az üç yıllık mesleki deneyime sahip olduğunu belgelendirenler.

 7. Özlem dedi ki:

  Merhabalar ben lise mezunuyum ve Bayan kuaför Usta öğretici tüm belgelerim var daha önce Menemen Halk Eğitim merkezinde 3 yıl kadar görev aldım .Tekrar görev almam için ne zaman başvuru yapilirim yada nasıl bir yol izleyebilirim.

  1. halk eğitim merkezlerinde ücretli usta öğretici başvuruları ağustos ayında e-yaygın sistemi üzerinden yapılır. ağustos ayı sonrası da başvuru yapılabilir, ancak bu tarihten sonra yapılan başvurular takvim dışı başvuru olarak değerlendirilir. ağustos ayı içinde başvuru yapanların başvuruları değerlendirildikten sonra takvim dışı başvuru yapanların başvuruları değerlendirilmeye alınır.
   https://www.halkegitimkurs.com/e-yaygin-usta-ogretici-basvurusu/

   1. Gülsün Esen Aybertürk dedi ki:

    Merhaba, 2 yıllik sosyal hizmetler bölümü ve4 yıllık iktisat bölumü mezunuyum.Halk eğitim merkezlerinde zihinsel engelliler için elişi, boncuk dizme gibi eğitimleri vermek için ne yapabilirim?

   2. el sanatları teknolojisi alanında en az dördürcü seviye eğitim almış olmak, ustalık belgesi sahibi olmak. bazı kurslarda 3 yıllık meslek deneyimi şartı aranır.

   3. Gülşah dedi ki:

    Merhaba başvuru sonuçları nasıl öğrenilir. Ve hazırda iş yeri olan bayan kuaförü yinede öğretmenlik yapabilir mi

   4. Başvuru sonuçları eylül ayında halk eğitim merkezlerinin resmi sitelerinden ilan edilecek. Sitemden başvuru durumunu kontrol ediniz. Çalışanların kurs açma süresi haftada en fazla 10 saat.

 8. Hüseyin dedi ki:

  Merhaba.
  Ben tig mig ve elektrik. Boru kaynakcısıyım
  Bunun icin kurs ve egitmen olmak ostiyorum
  Gerekli başvuru nelerdir tsk ederim

  1. Alanında ustalık belgesi istenir. başvurular merkezi sistem üzerinden e-yaygın sisteminen ağustos ayında alınır. yıl boyunca başvuru yapılablir, acan ağustos sonrası yapılan başvurular ağustos ayında başvuru yapanların başvuruları değerlendirildikten sonra değerlendirilmeye alınır.
   https://www.halkegitimkurs.com/e-yaygin-usta-ogretici-basvurusu/

 9. Belma dedi ki:

  Merhaba
  anadolu kız meslek lisesi grafik tasarım ve fotoğrafçılık alanı grafik dalı mezunu için başvuru yapabileceğim bölümler nedir?

  ayrıyeten önlisans adalet mezunuyum bu alandan da başvuru yapabilir miyim? teşekkürler.

  1. Grafik ve fotoğraf alanı için başvurulabilir. Adalet alanı bilgisayarda hızlı klavye kursu için başvurabilir.

   1. Hatice ok dedi ki:

    Merabalar. 2 yillik turizm otelcilik mezunuyim yaklasik 10 yildir bi kurumda asci yardimci olarK calisiyorum ustalik ve usta ogreticilik belgem var. Ogretmen olarak yada herhangi birseyde gorevlendirilme yapilabilirmi tesekkurler

   2. Ücretli usta öğretici olarak kurs açmak için başvuru yapılabilir. başvurular ağustos ayında e-yaygın sisteminden alınır.

 10. Zeynep dedi ki:

  Merhaba kız meslek lisesi resim bölümünmezunuyum
  Usta öğreticilik yapabilir miyim
  Bunun için ne yapmam gerekiyor

  1. ücretli usta öğretici için başvuru yapılabilir. başvurular ağustos ayında e-yaygın sistemi üzerinden alınır. ağustos ayı sonrası da başvuru yapılabilir. dönem dışı (ağustos sonrası) yapılan başvurularda ağustos ayı içinde başvuru yapanların başvuruları değerlendirildikten sonra değerlendirilmeye alınır.
   https://www.halkegitimkurs.com/e-yaygin-usta-ogretici-basvurusu/

   eğitici öncelik sıralaması
   1. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelgeye” göre, Görsel Sanatlar (Resim Öğretmenliği, Resim-İş Öğretmenliği, Resim) öğretmeni olarak atananlar; öğretmen bulunamaması durumunda öğretmen olarak atanabilecek nitelikte olanlar,

   2. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelge” ile Görsel Sanatlar (Resim Öğretmenliği, Resim-İş Öğretmenliği, Resim) Alanına kaynak teşkil eden
   yükseköğretim programları / fakülte mezunları,

   3. Görsel Sanatlar (Resim Öğretmenliği, Resim-İş Öğretmenliği, Resim) Alanına kaynak teşkil eden yükseköğretim kurumlarında görevli öğretim üyesi, öğretim görevlileri,

   4. En az lise mezunu olup Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış Görsel Sanatlar/Resim Eğitimi sertifikasına sahip olanlar,

   5. En az lise mezunu olup, en az 2 yıl (eğitim öğretim yılı) resim eğitimi aldığına veya resim eğitimi verdiğine ilişkin belgeye sahip olanlar, eğitimci olarak görevlendirilir.

 11. zehra dedi ki:

  merhaba ilahiyat önlisans mezunuyum kuran ve tecvit dersi için başvuruda bulundum oryantasyon belgem yok sorun olur mu

  1. halk eğitim merkezlerinde açılacak usta öğretici oryantasyon eğitimi kursuna (30 saat) katılmanız gerekli.

 12. Ebru dedi ki:

  Merhaba ben işletme fakültesi mezunuyum ayrıca muhasebe finansman üzerine pedagojik formasyon aldım, öğretmenlik veya usta öğretici olarak başvuru yapabilirmiyim birde usta öğretici belgem yok usta ogretici başvurusu icin bu belgeyi almalimıyım tesekkur ederim

  1. Ücretli usta öğretici olarak görev almak için başvurulabilir.
   Başvurular e-yaygın sistemi üzerinden alınır. Öğretmen ve formasyonu olmayanlardan usta öğretici oryantasyon kursu belgesi istenir.
   https://www.halkegitimkurs.com/e-yaygin-usta-ogretici-basvurusu/

  2. Hicran Korkmaz dedi ki:

   Aşçılık sertifikam var usta eğiticilik belgesinede başvurdum kuruyemiş firmasında usta eğiticilik yapabilirmiyim gıda sektörü olduğu için

   1. Kuruyemiş İle İlgili Bir Dal Bulunmuyor. Hangi Alana Dahil Olduğu Hakkında Mesleki Eğitim Merkezinden Bilgi Alınız.

    Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Dalları
    Aşçılık
    Fırıncılık
    Kantin İşletmeciliği
    Kasaplık
    Pastacılık Ve Talkı Yapımı
    Servis

    Gıda Teknolojisi Alanı Dalları
    Bitkisel Yağ Üretim
    Çay İşleme
    Endüstriyel Et İşleme
    Hububat İşleme
    Sebze Ve Meyve İşleme
    Su Ürünleri İşleme
    Süt İşleme
    Şekerleme Ve Çikolata Üretim
    Zeytin İşleme

 13. Tuğba dedi ki:

  Merhaba ben iletişim fakültesi gazetecilik bölümü lisans ve tezli yüksek lisans mezunuyum. 1 yıllık da meslek lisesinde ücretli öğretmenlik yaptım. Ayrıca iletişim alanı ile ilgili kurs belgemde var. Ben halk eğitim merkezinde gazetecilik, basın yayın, fotoğrafçılık alanında ücretli usta öğretici olarak çalışabilir miyim.

  1. Hem Kursları dedi ki:

   Gazetecilik alanı için başvurulabilir.
   Dijital Fotoğrafçılık
   Foto Muhabiri
   Sayfa Sekreteri
   TV Muhabiri
   Yazılı Basın Muhabiri

 14. Burcu dedi ki:

  Önlisans Çocuk Gelişim mezunuyum 15 yıllık tecrübem var halk egitim merkezlerin de ders vermek istiyorum başvuru ne zamn ve şartlar nelerdir

  1. Hem Kursları dedi ki:

   Ücretli usta öğretici başvuruları ağustos ayında e-yaygın sistemi üzerinden alınıyor.
   https://www.halkegitimkurs.com/e-yaygin-usta-ogretici-basvurusu/

 15. Fatih dedi ki:

  Bilgisayar dersi vermek için usta öğretic belgesi gerekiyor mu?

  1. Hem Kursları dedi ki:

   Gerekli Değil, Alanında Lisans Mezunu Olmak
   Alanında Ön Lisans Mezunu (1 Yıl Meslek Deneyimi)
   Mesleki Ve Teknik Eğitim Veren Ortaöğretim Kurumlarının Bilişim Teknolojileri Mezunu Yada Bu Alanda Asgari 4. Seviye Eğitim Almış Olanlardan En Az 3 Yıllık Meslek Deneyimi Olanlar.
   Öğretmenler Ve Formasyonu Olanlar Dışında Halk Eğim Merkezlerinde Kurs Açmak İçin Usta Öğretici Oryantasyonu Kursuna Katılmak Zorunludur.

 16. Elif ö dedi ki:

  merhabalar , çalışma süresini gösteren belgeyi nasıl alabilirim ?🌹

  1. Hem Kursları dedi ki:

   Çalışma belgesi tanımı itibariyle çalışanın talebi üzerine işveren tarafından yapmış olduğu işin tanımını ve süresini içeren belgeye denilmektedir. Çalışma belgesi özellikle işçinin işten ayrıldıktan sonra yeni işe girerken referans olarak kullandığı bir belge olmaktadır. İşyerinde çalışan işçinin işten ayrıldığı zaman işyerinden talep etmesi üzerine işveren zorunlu olarak bu belgeyi düzenlemek zorundadır ve çalışanın görev tanımı ile çalışma süresini de doğru olarak yansıtmak durumundadır. 4857 sayılı iş kanunu kapsamında çalışanın talep etmesi durumunda bu belge işyeri tarafından kendisine ücretsiz bir şekilde verilmelidir.
   Bordro almak yine işyerinden talep edileceği gibi e-devlet üzerinden de hızlı bir şekilde alınabilmektedir.

 17. Kevser dedi ki:

  Merhaba benim alanım Güzellik Ve Saç Bakımı Uzmanlığı lise mezunuyum, usta öğreticilik belgem var 2 yıl güzellik merkezinde çalıştım, halk eğitimde öğretici olarak görev almak istiyorum bu deneyimim ve belgem yeter sanırım

  1. Hem Kursları dedi ki:

   Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri Alanında Açılan Kurslarda
   Ustalık-Usta Öğretici Belgesi Sahipleri İçin Kurslarda Deneyim Aranmayan, En Az 3 Yıl Deneyim, En Az 10 Yıl Deneyim İstenen Kurslar Bulunmaktadır.

   1. Bahar Meriç dedi ki:

    Merhaba ben 2 yıllık üniversite Elsanatlari mezunuyum halk eğitim merkezlerinde öğretmenlik yapmak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor bilgi verebilirseniz sevinirim iyi çalışmalar.

   2. Ücretli usta öğretici başvuruları ağustos ayında e-yaygın sistemi üzerinden alınır. ağustos ayı sonrası yapılan başvurluar dönem dışı başvuru olarak kabul edilir. dönem içinde başvuranların başvuruları değerlendirildikten sonra değerlendirilmeye alınır.
    https://www.halkegitimkurs.com/e-yaygin-usta-ogretici-basvurusu/

 18. Yaren Şeftalici dedi ki:

  Merhaba, Ankara yeni taşındım. Güzellik uzmanlığı usta öğretici belgem var lakin özel sektörde makyaj sanatçısı olarak çalıştım. Acaba öğretmenlik yapma imkanım olur mu?

  1. Hem Kursları dedi ki:

   En Az 5 Yıl Meslek Deneyimi Aranıyor. Ücretli Usta Öğretici Başvuruları Eylül Ayında E-Yaygın Sitesinden E-Devlet Şifresi İle Alındı.

 19. esma özcan dedi ki:

  merhaba ankara için başvurdum. sonuçlar ne zaman açıklanır acaba

  1. Hem Kursları dedi ki:

   tahminen ekim ayı içinde açıklanır. başvurduğunuz halk eğitim merkezinden bilgi alınız.

   1. Mehemet Emin Dadak dedi ki:

    9

 20. Ayse dedi ki:

  Hayirli gunler acaba onlin olarak alinan kantin isletmeciliği belgesiyle ihalelere girilir mi?

  1. Hem Kursları dedi ki:

   meb onaylı olması gerekir.

 21. Zeynep dedi ki:

  Merhaba Ankara ümitköy deki Çankaya evleri halk eğitim mi acaba? Bir de Geleneksel El Sanatları son sınıftayım. Önlisans. Minyatür ve tezhip dalında ders vermek istiyorum. Kültür bakanlığından 620 saatlik belgem var ve ayrıca 2 senedir ileri kursuna devam etmekteyim tezhibin. 3 yıl minyatür dersi aldım 750 saatten fazla belgem var etisemden. Belmeklerde de görev yapabilir miyim nasıl başvuru yapacağım yardımcı olabilir misiniz bu konuda aydınlatır mısınız?

  1. Hem Kursları dedi ki:

   Çankaya Evleri Çankaya Belediyesine Bağlıdır. Usta Öğretici Başvurusu İçin Kurumlara Şahsen Başvurulur. Geleneksel El Sanatları Ön Lisans Mezunları 1 Yıl Meslek Deneyimi Şartı İle Minyatür Kursu Açabilir.

   1. Dinara dedi ki:

    Merhaba. Ben 200 saatlık yoga uzmanlık eğitimini tamamladım. Ve Halk eğtime başvuruda bulunmak istiyorum.. Bunun için yeterli mi bu belge Ankara’da yaşıyorum.

   2. Hem Kursları dedi ki:

    Eğitici Koşulları
    Talim Ve Terbiye Kurulu Başkanlığının Öğretmenlik Alanları, Atama Ve Ders Okutma Esasları Kapsamında Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Çizelgede Yer Alan, Alan Öğretmenleri Esas Alınarak;
    1. Talim Ve Terbiye Kurulu Başkanlığının Öğretmenlik Alanları, Atama Ve Ders Okuma Esasları Kapsamında Bu Alanda Eğitim Aldığını Belgelendiren Öğretmenler Görev Almalıdır.
    2. Usta Öğretici; İlgili Federasyonlardan Eğitmenlik Belgesi Almış Ve O Yıla Ait Vizesini Yaptırmış Olmalıdır.

  2. Fatma dedi ki:

   Usta öğretici başvuruları ne zaman açıklanıyor ve hangi siteden öğrenebili

   1. Hem Kursları dedi ki:

    sonuçlar ekim ayında açıklanır. başvuruda bulunduğunuz halk eğitim merkezinden öğrenebilirsiniz.

   2. Yakup dedi ki:

    Benimde usta öğreticilik belgem var in lisans mobilya ve ahşap ustasıyım öğreticilik yapabilirim mi

   3. Hem Kursları dedi ki:

    alanında lisans ve üzeri, ön lisans, meslek lisesi, ustalık belgesi, 4. seviye kurs bitirme belgesi sahipleri kurs açmak için başvuruda bulunabilir.

   4. Dilek dedi ki:

    İlk yardim sertikami aldım eğitmen lik yapmak istiyorum
    Nasıl başvuru yapabilirim

   5. Hem Kursları dedi ki:

    Ücretli usta öğretici başvuruları 31 ağustos tarihine kadar e-yaygın sisteminden alındı. Bu tarihten sonra başvuru yapanlarının başvuruları, 31 ağustos tarihine kadar başvuru yapanların başvurularının değerlendirilmesinden sonra değerlendirilmeye alınır.
    https://www.halkegitimkurs.com/e-yaygin-usta-ogretici-basvurusu/

 22. Zeynep dedi ki:

  Merhaba. Ankaradayım. Belmekler Halk eğitime mi bağlı görevlendirme belmek lerde nasıl oluyor acaba?

  1. Hem Kursları dedi ki:

   halk eğitime bağlı değil, halk eğitim işbirliğinde kurs açıyorlar.

  2. Dilşad dedi ki:

   Merhaba ben Ankara’da yaşıyorum onlisans ve lisans mezunuyum.İşletme ve tekstil bitirdim.Muhasebe alınında pedagojik formasyon belgem var muhasebe sertifikalarim var,kuaförluk var,bilgisayar işletmenlik sertifikam var.Usta öğreticilik yapmak istiyorum ne zaman nereye başvuru yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

   1. ücretli usta öğretici başvuruları ağustos ayında merkezi sistem üzerinden e-yaygın sisteminden alınıyor.
    detaylar linkte.
    https://www.halkegitimkurs.com/e-yaygin-usta-ogretici-basvurusu/

 23. Kübra dedi ki:

  Merhabalar ben güzellik uzmanıyım ustalık ve usta öğreticilik belgelerim var ben halk eğitim merkezlerinde öğretmenlik yapabilir miyim? Daha önce hiç öğretmenlik yapmadım düz lise mezunuyum

  1. Hem Kursları dedi ki:

   kurs açmak için başvurulabilir.

 24. Yaşar Güngör dedi ki:

  Ben başvuru tarihini kaçırdım. İstanbul pendikte oturuyorum. Acaba şu an başvursam başvurum kabul edilir mi?

  1. Hem Kursları dedi ki:

   kabul etmezler, yinede halk eğitim merkezi ile görüşün, yıl içinde ihtiyaç olan branşlarda alım yapılabilir.

 25. Emre dedi ki:

  Yılda 1 defa mi oluyor acaba bide kayıt zamanı uzatilabilinimi

  1. Hem Kursları dedi ki:

   usta öğretici başvuruları çoğunlukla eylül ayında alınır. başvurular halk eğitim merkezlerinin resmi internet sitelerinden yada kurumlardaki panolardan ilan edilir. yıl içerisinde usta öğretici alımı yapan halk eğitim merkezleri (belli bölümler için) olabilir.

   1. Serap Fırat dedi ki:

    Kurslara başvurular devam ediyor mu?⁷

   2. Hem Kursları dedi ki:

    kurslar yıl boyunca açılabilir. kurslara ön kayıtlar yıl boyunca devam eder. yeterli talep olan kurslar usta öğretici bulunduğunda açılabilir.

 26. AYŞE dedi ki:

  Merhaba ben belge al.ak istiyorum ama hatay iskenderunda nedenyok

  1. Hem Kursları dedi ki:

   buradaki tarihler usta öğretici başvurusu alan halk eğitim merkezlerinin duyuruları. ustalık ve usta öğretcilik belgeleri mesleki eğitim merkezleri tarafından verilir.

  2. Yelda dedi ki:

   Usta öğreticilik belgem var 10 yıllık Hem merkezlerinde çalıştım ara verdim oryantasyon belgemi üniversite onaylı aldım, Tekrar Halkegitimden oryantasyon belgesi almama gerek varmidır..

   1. Hem Kursları dedi ki:

    Meb Onaylı İse Kabul Edilir, Değilse Almanız Gerekir.

  3. Zahide keser. dedi ki:

   Merhaba kuaför usta ögreticiyim.Açık öğretim önlisans sosyal hizmet mezunuyum. Önlisans belgesi mezuniyet sayılırmi? Bölüm yok

   1. Hem Kursları dedi ki:

    alanında mezuniyet belgesi puan alabilir.

Yorum Yaz